De oktober fotografie reis naar IJsland met als thema Noorderlicht ligt inmiddels achter de rug. Het was een heerlijke week waarin we verschillende keren spectaculair noorderlicht gezien hebben en daarnaast ook enorm hebben genoten van de prachtige herfstkleuren. Een en ander over het verloop van de reis leest u hier.
De volgende reis gaat van start op 16 maart 2013. Hiervoor zijn nog slechts een beperkt aantal plaatsen beschikbaar. Wilt u mee? stuur dan een mailtje met uw informatie naar info@odeaanijsland.nl. Op verzoek kan bij voldoende belangstelling ook op een andere datum een fotografie reis worden ingepland. (minimaal 6 deelnemers)
Van 6 Oktober tot en met 13 oktober 2012,
staat de volgende fotografie/Aurora Borealis reis naar het betoverende IJsland op het programma.
De reis is samengesteld in samenwerking met IJsland Tours, aangesloten bij de ANVR en SGR, en wordt begeleid door fotograaf Gerry van Roosmalen, auteur van het boek “Ode aan IJsland”.
Overdag bezoeken we veel van de indrukwekkende bezienswaardigheden aan de IJslandse zuidkust zoals:
De vulkanische boogrots Dyrhólæy, het gitzwarte strand van Reynisfjara, de waterval waar je achter langs kunt wandelen Seljalandsfoss, de machtige waterval Skógafoss en het indrukwekkende ijsbergenmeer Jökulsárlón. Natuurlijk bezoeken we ook het Geysir gebied, de bekendste IJslandse waterval Gullfoss die in twee trappen over een hoogte van meer dan 30 meter de diepte in stort en het nationaal park Þingvellir waar het eerste democratische parlement van Europa in het jaar 930 bij elkaar kwam.
We overnachten in goede accommodaties waar we in de avonduren de gemaakte foto´s bespreken en ingaan op de techniek. Natuurlijk houden we daarbij één oog gericht op de noordelijke hemel waar we met een beetje geluk de Aurora Borealis zullen zien en ook kunnen fotograferen.
De groep bestaat uit minimaal 6 en maximaal 8 deelnemers.
- De prijs voor deze reis bedraagt € 1799,00 per persoon op basis van een tweepersoons kamer.
- Reserveringskosten: € 25,00 per boeking.
- Calamiteitenfonds € 2,50 per boeking,
- Overnachtingen zijn op basis van halfpension. (ontbijt en diner)
- Alle boekingen gaan via www.ijslandtours.nl.
De prijzen zijn inclusief de vlucht van Nederland naar IJsland vv, en inclusief luchthavenbelasting.
IJsland, het land van vuur en ijs, het land van elfen en trollen, het land van bloedige saga’s, het land van de Aurora Borealis. IJsland een paradijs voor fotografen. Tijdens deze 8 daagse reis maken we kennis met een groot deel van zuidelijk IJsland. Prutellende modderpotten, gigantische gletsjers, sprookjesachtige watervallen, het gitzwarte strand Reynisfjara en veel meer. In de avonduren bespreken we een aantal van de foto’s die we gedurende de dag hebben genomen en gaan we in op de techniek. Tenminste als de Aurora Borealis zich niet laat zien, want zodra de Aurora over de hemel danst staan we buiten om dit adembenemende fenomeen in de camera te vangen.
De groep bestaat uit minimaal 6 tot maximaal 8 deelnemers en is geschikt voor zowel de doorgewinterde als de beginnende fotograaf die meer uit zijn/haar camera wil halen.
Dagindeling
Tips:
- Als je je camera niet goed kent neem dan je handleiding mee
- Zorg voor voldoende geheugen kaartjes
- Voor het fotograferen van het noorderlicht is een statief noodzakelijk
- Een kabel ontspanner kan heel nuttig zijn
- Het fotograferen van het Noorderlicht gaat het mooist met een groothoeklens. 20 tot 35 mm
- Oneindig op het objectief is vaak niet tot het eind van de aanslag. Kijk overdag goed wat je oneindig punt is
N.B. Programmawijzigingen voorbehouden. Afhankelijk van de weers- of andere omstandigheden kan de reisleider ter plekke besluiten de dagindeling te wijzigen.
Voor vragen over deze reis kunt u contact opnemen met:
Tel.: +31 (0)30-230.80.10
Of
Tel.: +31 (0)413-490890
| IJsland tours is aangesloten bij: | |
![]() |






